Акции IT-компаний
Apple - $236.87
Google - $185.43
Facebook - $725.38
Amazon - $228.93
Microsoft - $409.04
Yandex - $48.44
Netflix - $1027.31
Дефекти та помилки виникають не тільки на промислових підприємствах, з ними стикається бізнес сфери фінансових послуг: банки , страхові компанії, інвестфонди тощо. Проблеми з якістю зазвичай є результатом неконтрольованих чи надмірних допустимих відхилень у товарних характеристиках продукції, що завжди стикається із незадоволенням у споживачів.
Лайфові страхові компанії на ринку фінансових послуг надають унікальний вид товару ― страховий захист від втрати частини доходу сім’ї внаслідок смерті годувальника, забезпечують додаткову пенсію або надають можливість накопичити необхідні фінансові ресурси на певну дату. Як бачимо ЛСК бере на себе великі ризики, які їй завжди потрібно буде покривати у той чи інший спосіб. Тому необхідним є дослідження покращення менеджменту якості послуг у даній сфері, дослідження механізмів за допомогою яких це можна здійснити. У своїй доповіді я зверну увагу на контролінг як інструмент менеджменту якості страхових послуг компаній страхування.
На даний час основною системою менеджменту якості є концепція стандартів ISO. Дана концепція базується на процесному підході, який розглядає діяльність підприємства як перелік взаємопов’язаних процесів, управляючи якими, підприємство удосконалює свою власну діяльність.
Відповідно до положень даної концепції, основними базовими характеристиками, на яких будується дана система менеджменту якості є:
Як бачимо однією зі складових даної системи є вимірювання, моніторинг, аналіз та покращення, що і може бути забезпечене у страховій компанії шляхом використання таких методів та інструментів контролінгу.
Основними методами контролінгу в СК є:
Для реалізації цих методів використовуються такі інструменти:
У категорії «Фінанси» компанія повинна розміщувати свої фінансові цілі: рівень зростання отриманих премій, зміну рівня страхових виплат, які необхідно сплатити за договорами страхування життя, зміну рівня накладних витрат тощо.
У категорії «Процеси» лайфова компанія повинна зазначити цілі стосовно своїх внутрішніх процесів: сюди можна віднести і ефективність діяльності філій компанії, страхових агентів, рівень перестрахування, інвестиційну політику.
У категорії «Клієнти» компанія повинна визначати основні цілі, які вона перед собою ставить стосовно задоволеності клієнта обслуговуванням, його очікуваннями. До показників, які можуть характеризувати дану складову, можна віднести: зростання договорів страхування у певному сегменті клієнтів, очікування клієнтів щодо нових послуг компанії.
У категорії «Навчання та зростання» найбільш важливими цілями є нематеріальні активи у особі персоналу який для лайкової страхової компанії є чи не найважливішою складовою успіху. В силу важкості оцінки безпосередніх результатів покращення діяльності працівників внаслідок їх навчання, підвищення кваліфікації, покращення навичок прямого продажу, досить важко оцінити дану складову.
Всі ці компоненти разом, в системі забезпечують оптимізацію діяльності компанії, покращують якість послуг та зміцнюють позиції страховика на ринку.
Якісна страхова послуга ― це послуга, яка забезпечує захист страхувальника від ризиків, які він вважає вагомими для себе; ціна якої відповідає застрахованим ризикам, компетентність і професіоналізм персоналу, а також ввічливість та готовність йти на компромісні рішення.
На даний час застосування контролінгу в покращенні менеджменту якості послуг лайфової страхової компанії є вкрай необхідним. Лайфові страхові компанії зараз стикнулися з багатьма проблемами, серед яких низька зацікавленість корпоративних страхувальників, необхідність внаслідок цього перегляду каналів продажу, зростання договорів із додатковими ризиками, що збільшують зобов’язання страховика. Саме використання даних методів та інструментів контролінгу дозволить оптимально збалансовувати розмір страхової премії в категорії «ціна-якість», забезпечувати надання клієнтам послуг, які задовольняють їх потреби, займати стабільні позиції на ринку страхування життя.
Список використаної літератури
автор: Чернигевич Ольга, КНЕУ ім. В.Гетьмана
Еще по теме: доклады Международного научного семинара «Управление качеством страховых и перестраховочных услуг в условиях глобализации экономики: теория, методология, практика»: